سامانه جامع نظارت بر جامع نظارت بر نیروگاه ها

سامانه جامع نظارت بر نیروگاه ها، سامانه ای است تحت وب که در شرکت های تولید نیروی برق راه اندازی می گردد و هدف آن نظارت و بررسی عملکرد نیروگاه های زیر مجموعه، فرایندهای داخلی سازمان، بازگشت سرمایه به شرکت و کمک به بهبود استراتژی قیمت دهی می باشد.

گزارشات تحلیلی و مدیریتی متنوع سامانه جامع نظارت، ابزاری کارا در راستای تصمیم گیری های مدیریتی در سازمان ها می باشد. این گزارشات با استفاده از اطلاعات خروجی سامانه بازار برق ایران، اطلاعات روزانه و ماهانه تولید، آمادگی و تعمیرات نیروگاه ها، طراحی شده است.

سامانه جامع نظارت بر نیروگاه ها بر بستر نرم افزار Microsoft SharePoint  پیاده سازی شده است. با توجه به بستر موجود، قابلیت بازطراحی سامانه مطابق با فرایندها و نیازهای اختصاصی هر سازمان وجود دارد. در طراحی این سامانه از ابزارهایی همچون SSRS و  SSISو Nintex و… استفاده شده است. امنیت اطلاعات از مهمترین شاخصه های این سامانه می باشد.

سامانه جامع نظارت بر نیروگاه ها مطابق با ساختار شرکت های تولید نیروی برق شامل بخش های زیر می باشد:

  1. بخش بازار برق
  2. بخش فنی
  3. بخش بازرگانی و تدارکات
سیستم جامع نظارت بر نیروگاه ها

سامانه مدیریت دانش مدیریت دانش KM

در سالهای اخیر مدیریت دانش به یک موضوع مهم و حیاتی تبدیل شده است. جوامع علمی و تجاری هر دو بر این باورند که سازمان ها با قدرت دانش می توانند برتری های بلند مدت خود را در عرصه های رقابتی حفظ کنند. تنها سازمان هایی می توانند به حیات خود ادامه دهند که بتوانند مزیت رقابتی(دانش) خود را حفظ نمایند. به نظر اندیشمندان این عرصه حفظ مزیت رقابتی و بقاء سازمان به کمک مدیریت دانش امکان پذیر است.

جهت طراحی سامانه مدیریت دانش پایش از زیر ساخت شرکت معتبر مایکروسافت بهره گرفته شده است. این زیر ساخت که با نام تجاری شیرپوینت (SharePoint) ارائه شده است، یکی از موفق ترین محصولات سازمانی شرکت مایکروسافت می باشد. همچنین تکنولوژی های پیشرفته ای مانند Taxonomy و Metadata و Content Type و…که به صورت کامل در شیرپوینت (SharePoint) وجود دارد این محصول را به عنوان یکی از پرکاربرد ترین زیرساخت (Platform) برای مدیریت دانش تبدیل کرده است.

سیستم مدیریت دانش KM

فرایند ساز ایزی ایزی EZi

معرفی فرایند ساز ایزی EZi

فرایند سازها این روزها به صورت گسترده در معماری نرم افزارها در حال استفاده می باشند. فرایند ساز ایزی EZi محصولی است، که بر اساس این معماری و ساختار ایجاد شده است. برخی از امکاناتی که فرایند ساز ایزی EZi در اختیار سازمان ها قرار می دهد عبارتند از:

توسعه ی سریع و انعطاف پذیری

در نرم افزارها و سازمان ها، فرآیندهایی وجود دارند که منطق کسب و کار شما را شامل می شود. تغییرات جزء جدایی ناپذیر این گونه فرآیندها است و طبق چرخه ی دمینگ مدام در حال بهبود می باشند. بنابراین تغیرات جزء لاینفک فرآیندهای سازمانی است.

فرایند ساز ایزی EZi این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد که به راحتی و بدون مراجعه به تیم خبره کد نویسان، تغییرات خود را در سیستم اعمال نمایید.

هم زمانی و همگام سازی توسعه و مدل سازی

معمولا این فرآیندها توسط یک ابزار مدل سازی مانند Visio و تحت یک زبان مدلسازی مانند UML، BPMN و … طراحی می شوند. این طراحی جزئی است از مستندات تحلیل و طراحی سیستم. طرح مذکور به تیم پیاده ساز داده شده تا کدنویسی شود. مهمترین چالشی که تیم های توسعه با آن روبرو هستند، بروز نگه داشتن مستندات بر اساس پیاده سازی ها می باشد. فرایند ساز ایزی EZi مرحله ی توسعه را حذف خواهد کرد. زیرا همان طرحی که در Visio ایجاد شده است به صورت خودکار تبدیل به کد قابل اجرا خواهد نمود. بنابراین تحلیل ها همواره بروز و منطبق بر پیاده سازی ها می باشند. درضمن تغییرات در آن به راحتی و توسط کارشناسی غیر از کدنویس ها و تیم توسعه، اعمال خواهند گردید.

توسعه پذیری

فرایند ساز ایزی EZi قابلیت توسعه ابزارهای مورد استفاده در فرآیندها را نیز دارد. به اصطلاح به این ابزارها “فعالیت” گفته می شود. به عنوان مثال می توان یک فعالیت به نام “ثبت فاکتور در سیستم مالی” به لیست ابزارهای فرایند ساز افزود تا در گام های خاصی از فرآیند از آن استفاده نمود.

یکپارچگی

یکی دیگر از مزایای استفاده از فرایند ساز ایزی EZi استفاده از آن در یکپارچگی سیستم ها است. نرم افزارهای مختلفی در سازمان ها به مرور زمان خریداری می شوند که هر کدام قسمتی از کسب و کار شما را اتوماسیون می نمایند. به عنوان مثال نرم افزار حسابداری، انبار داری، مدیریت ارتباط با مشتری و … . هر کدام از این نرم افزارها در مراحلی نیاز خواهند داشت که به دیگر نرم افزارها مرتبط گردند. به عنوان مثال بعد از ارسال جنس از انبار به صورت خودکار فاکتور آن در نرم افزار مالی ثبت شود. با ایجاد فعالیت ثبت فاکتور و استفاده در یک فرآیند مستقل می تواند این کار را به راحتی انجام داد.

فرایندساز ایزی Ezi
فرایندساز ایزی Ezi

سایر محصولات و خدمات پایش سیستم پایش سیستم