سامانه جامع نظارت بر جامع نظارت بر نیروگاه ها

سامانه جامع نظارت بر نیروگاه ها، سامانه ای است تحت وب که در شرکت های تولید نیروی برق راه اندازی می گردد و هدف آن نظارت و بررسی عملکرد نیروگاه های زیر مجموعه، فرایندهای داخلی سازمان، بازگشت سرمایه به شرکت و کمک به بهبود استراتژی قیمت دهی می باشد.

گزارشات تحلیلی و مدیریتی متنوع سامانه جامع نظارت، ابزاری کارا در راستای تصمیم گیری های مدیریتی در سازمان ها می باشد. این گزارشات با استفاده از اطلاعات خروجی سامانه بازار برق ایران، اطلاعات روزانه و ماهانه تولید، آمادگی و تعمیرات نیروگاه ها، طراحی شده است.

سامانه جامع نظارت بر نیروگاه ها بر بستر نرم افزار Microsoft SharePoint  پیاده سازی شده است. با توجه به بستر موجود، قابلیت بازطراحی سامانه مطابق با فرایندها و نیازهای اختصاصی هر سازمان وجود دارد. در طراحی این سامانه از ابزارهایی همچون SSRS و  SSISو Nintex و… استفاده شده است. امنیت اطلاعات از مهمترین شاخصه های این سامانه می باشد.

سامانه جامع نظارت بر نیروگاه ها مطابق با ساختار شرکت های تولید نیروی برق شامل بخش های زیر می باشد:

  1. بخش بازار برق
  2. بخش فنی
  3. بخش بازرگانی و تدارکات
سیستم جامع نظارت بر نیروگاه ها

سامانه مدیریت دانش مدیریت دانش KM

در سالهای اخیر مدیریت دانش به یک موضوع مهم و حیاتی تبدیل شده است. جوامع علمی و تجاری هر دو بر این باورند که سازمان ها با قدرت دانش می توانند برتری های بلند مدت خود را در عرصه های رقابتی حفظ کنند. تنها سازمان هایی می توانند به حیات خود ادامه دهند که بتوانند مزیت رقابتی(دانش) خود را حفظ نمایند. به نظر اندیشمندان این عرصه حفظ مزیت رقابتی و بقاء سازمان به کمک مدیریت دانش امکان پذیر است.

جهت طراحی سامانه مدیریت دانش پایش از زیر ساخت شرکت معتبر مایکروسافت بهره گرفته شده است. این زیر ساخت که با نام تجاری شیرپوینت (SharePoint) ارائه شده است، یکی از موفق ترین محصولات سازمانی شرکت مایکروسافت می باشد. همچنین تکنولوژی های پیشرفته ای مانند Taxonomy و Metadata و Content Type و…که به صورت کامل در شیرپوینت (SharePoint) وجود دارد این محصول را به عنوان یکی از پرکاربرد ترین زیرساخت (Platform) برای مدیریت دانش تبدیل کرده است.

سیستم مدیریت دانش KM

سایر محصولات و خدمات پایش سیستم پایش سیستم