پروژه های شاخص شاخص شرکت پایش سیستم سپاهان

پروژه های پایش سیستم سپاهان

تامین آب صفه

سامانه مدیریت جامع پروژه ها EPM تامین آب صفه(مگا پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان اصفهان)

با توجه به تعدد و تنوع پروژه ها و پیمانکاران و تامین کننده ها در مگا پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به استان اصفهان، مدیریت شرکت تامین آب صفه تصمیم به پیاده سازی سامانه جامع مدیریت پروژه ها EPM نمود. سامانه EPM پایش سامانه ای جهت ثبت و کنترل برنامه زمان بندی پروژه ها، ارائه داشبورد های متنوع از وضعیت کلی پروژه، ارائه داشبوردهای متنوع از وضعیت پیمانکاران تامین و اجرا و ارائه داشبورد از وضعیت مهندسی پروژه می باشد.

تنوع گزارشات در این سامانه شرایط را برای ارزیابی مشاوران و پیمانکاران متعدد این شرکت فراهم نموده است. ارائه شاخص های عملکری، به همراه گزارشات پرداختی به پیمانکاران و مشکلات و عوامل تاخیر پروژه از دیگر گزارشات در این سامانه می باشد.

هلدینگ ایجاد مجیط

سامانه مدیریت جامع پروژه ها EPM هلدینگ ایجاد محیط

هلدینگ ساختمانی ایجاد محیط در زمینه‌های مدیریت و تحقیقات، طراحی، اجراء در امور شهرسازی و ساختمانی و مشاركت و مشاوره در امور طراحی و ساختمان سازی و سایر موارد مرتبط فعالیت می کند. این هلدینگ دارای 5 شرکت زیر مجموعه در زمینه فعالیت های مرتبط می باشد. با توجه به تعدد و تنوع پروژه های شرکت های زیر مجموعه و نیاز به کنترل پروژه ها و ارائه داشبوردهای مدیریتی و مدیریت اطلاعات و مستندات پروژه ها، مدیریت هلدینگ تصمیم به پیاده سازی سامانه مدیریت جامع پروژه ها EPM پایش گرفت. در این سامانه بخش هایی جهت ثبت اطلاعات و مستندات پروژه ها، ثبت مدارک مهندسی و صورت جلسات شرکت ها پیاده سازی شده است.

همچنین بخشی جهت ثبت و کنترل برنامه زمان بندی پروژه های کلیه شرکت ها پیاده سازی شده است که خروجی آن داشبوردهایی مدیریتی جهت هلدینگ و داشبوردهای اختصاصی هر شرکت طراحی و پیاده سازی شده است. در این داشبوردها وضعیت پیشرفت فیزیکی کلیه پروژه ها به همراه سنجش شاخص های مالی، نمودارهای مقایسه ای پیشرفت و تصاویر پروژه ها نمایش داداه می شود.

تامین آب صفه

سامانه جامع مدیریت پیمانکاران و مشاوران پایش تامین آب صفه(مگا پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان اصفهان)

مگا پروژه انتقال آب خلیج فارس به اصفهان که شامل چندین پروژه اجرایی، مهندسی و تامین و تدارکات می باشد با همکاری پیمانکاران مختلف، تامین کنندگان و مشاوران در حال پیشرفت می باشد. ارتباطات داخلی شرکت تامین آب، فرایند های ارتباطی با پیمانکاران اجرایی، تامین کنندگان و مشاوران نیازمند سامانه ای مدون می باشد. سامانه جامع مشاوران و پیمانکاران پایش با هدف تسهیل جریان های ارتباطی بین ارکان سازمان و پروژه ها، مدیریت مستندات، ارائه گزارشات متنوع مدیریتی، قابلیت نظارت و پیگیری بر وظایف افراد پروژه و مدیریت امور اداری، مدیریت مدارک مهندسی، منابع انسانی و مدارک کارگاهی(دستورکارها و صورتجلسات و…) و تامین و تدارکات، در شرکت تامین آب صفه پیاده سازی شد تا مدیریت پروژه ها با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری انجام شود

گروه صنعتی انتخاب

سامانه جامع مدیریت پروژه ها EPM در گروه صنعتی انتخاب

با توجه به تعریف تعداد انبوهی از پروژه های بهبود، تحقیق و توسعه، تبلیغات و… در گروه صنعتی انتخاب مدیریت این شرکت جهت مدیریت و کنترل این پروژه ها و آنالیز وضعیت آنها به وسیله داشبود های آنلاین، تصمیم به پیاده سازی سامانه جامع مدیریت پروژه ها (EPM) نمود.

سامانه جامع مدیریت پروژه های EPM شرکت پایش سیستم قابلیت ثبت کلیه برنامه زمان بندی پروژه ها همراه با تخصیص منابع را دارا می باشد همچنین فرایندی جهت تایید درصد پیشرفت های پروژه ها توسط ناظران در سامانه پیاده سازی شده است.

قابلیت ویژه ای که مختص گروه صنعتی انتخاب به این سامانه اضافه شده است قابلیت Reschedule و Update کلیه پروژه های موجود در سامانه در یک لحظه و با یک کلیک می باشد.

در نهایت داشبوردهای مدیریتی با Microsoft Power BI پیاده سازی شد تا به کمک گزارشات متنوع آنالیز وضعیت پروژه ها در سطح کل شرکت، معاونت ها، مدیریت ها و حتی مدیران پروژه فراهم شود.

تولید نیروی برق اصفهان

سیستم جامع نظارت بر نیروگاه ها در شرکت تولید نیروی برق اصفهان

سیستم جامع نظارت بر نیروگاه ها، سیستمی است تحت وب که با هدف نظارت و بررسی عملکرد نیروگاه های زیر مجموعه، فرایندهای داخلی سازمان، بازگشت سرمایه به شرکت و کمک به بهبود استراتژی قیمت دهی طراحی شده است.

گزارشات تحلیلی و مدیریتی متنوع سیستم جامع نظارت، ابزاری کارا در راستای تصمیم گیری های مدیریتی در سازمان ها می باشد. این گزارشات با استفاده از اطلاعات خروجی سامانه بازار برق ایران، اطلاعات روزانه و ماهانه تولید، آمادگی و تعمیرات نیروگاه ها، طراحی شده است. سیستم جامع نظارت بر نیروگاه ها بر بستر نرم افزار Microsoft SharePoint پیاده سازی شده است.

با توجه به بستر موجود، قابلیت بازطراحی سیستم مطابق با فرایندها و نیازهای اختصاصی هر سازمان وجود دارد. در طراحی این سیستم از ابزارهایی همچون SSRS و SSIS و Nintex و… استفاده شده است. امنیت اطلاعات از مهمترین شاخصه های این سیستم می باشد.

صاایران صنعت تجهیزات پزشکی

سامانه مدیریت وظایف و مدیریت پرداخت پایش در صنعت تجهیزات پزشکی صاایران

سامانه مدیریت وظایف، در راستای بهبود راندمان پرسنل صنعت تجهیزات پزشکی صاایران طراحی شده است. قابلیت تعریف و ردیابی به صورت شماتیک و کنترل کلیه وظایف پرسنل از لحاظ زمان اجرا ونحوه اجرای کارها از مهمترین قابلیت های سامانه مدیریت وظایف می باشد.

همچنین کلیه فرایندهای مورد نیاز جهت ثبت و تایید پرداخت های صنعت نیز مطابق با فرایندهای داخلی از طریق سامانه مدیریت پرداخت انجام می گردد.

شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان

سامانه مدیریت جامع پروژه ها EPM در شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان

با توجه به تعدد و تنوع پروژه ها در شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان، مدیریت این شرکت تصمیم به پیاده سازی سامانه جامع مدیریت پروژه ها EPM نمود. سامانه EPM پایش سامانه ای جهت ثبت و کنترل برنامه زمان بندی پروژه ها، ارائه داشبورد های متنوع و مستند سازی کلیه مدارک و اسناد پروژه ها می باشد. تنوع گزارشات در این سامانه شرایط را برای ارزیابی مشاوران و پیمانکاران متعدد این شرکت فراهم نموده است.

همچنین دسته بندی های مختلف برای وضعیت پروژه ها براساس مشاوران، پیمانکاران، شهرک های صنعتی، نوع پروژه در گزارشات اضافه گردید. پیشرفت پروژه ها از منظر فیزیکی و ریالی از دیگر ویژگی های این سامانه می باشد.

برای پایش و مانیتور وضعیت و میزان مستندسازی پروژه ها(نامه ابلاغ، بیمه نامه ها و…) نیز تمامی بارگذاری مدارک در سامانه به انجام رسیده و گزارش دقیقی از وضعیت هر یک از مستندسازی های مذکور به مدیریت ارائه می گردد.

مجتمع صنعتی فولاد مبارکه
پیشتازان بردین

برنامه ریزی و کنترل پروژه احداث سوله و ساختمان اداری گمرک اختصاصی و  گیت محصول مجتمع فولاد مبارکه

این پروژه احداث سوله های انبار گمرگ اختصاصی فولاد مبارکه به همراه ساختمان های اداری، گیت محصول و باسکول های توزین به صورت PC می باشد. تامین تجهیزات مکانیکی جهت نصب در سوله ها و باسکول های توزین، تامین تجهیزات برقی جهت نصب در پست های برق و تامین جرثقیل از جمله مهمترین اقلام خرید های این پروژه می باشد. هزینه اجرای پروژه مذکور بالغ بر 2000 میلیارد ریال می باشد.

در این پروژه شرکت پایش سیستم سپاهان مشاور برنامه ریزی و کنترل پروژه پیمانکار اصلی می باشد و با توجه به نیازمندی های حداکثری مجتمع فولاد مبارکه در زمینه کنترل پروژه از نرم افزار Primavera استفاده نموده است. تهیه گزارشات هفتگی، ماهانه و حضور در جلسات و ارائه گزارشات پیشرفت، تهیه لایحه تاخیرات مورد نیاز کارفرما از جمله فعالیت های این شرکت در این پروژه می باشد.

هسا

امکان سنجی اقتصادی جهت پروژه طراحی شبیه ساز پرواز  با استفاده از نرم افزار COMFAR در هواپیماسازی هسا

برای اخذ وام از بانک ها و یا بررسی توجیه پذیر بودن پروژه ها توسط سرمایه گذار نیاز به بررسی امکان سنجی اقتصادی می باشد و معتبر ترین چهارچوب و استاندارد توسط سازمان UNIDO و به عنوان COMFAR مطرح می باشد. در این پروژه نیز از این استاندارد استفاده شد و علاوه بر بررسی توجیه پذیر بودن پروژه اخذ وام دلاری نیز از بانک ممکن گشت.

توسعه فراگیر جاهد

سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش در شرکت پیمانکاری توسعه فراگیر جاهد

سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش در بخش های مکاتبات اداری، تدارکات، مدارک مهندسی، کنترل پروژه، امور اداری، امور مالی و مدیریت فرایندهای سازمانی در شرکت پیمانکاری توسعه فراگیر جاهد با هدف تسهیل جریان های ارتباطی بین ارکان سازمان یا پروژه،مدیریت مستندات، ارائه گزارشات متنوع مدیریتی، قابلیت نظارت و پیگیری بر وظایف افراد پروژه و مدیریت امور اداری، مدیریت مدارک مهندسی، منابع انسانی و مدارک کارگاهی(دستورکارها و صورتجلسات و…) و خرید، ایجاد شده است تا مدیریت پروژه ها با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری انجام شود.

تولید نیروی برق اصفهان
پیشتازان بردین

برنامه ریزی و کنترل پروژه سیستم تصفیه خانه فاضلاب و سیستم تصفیه تکمیلی نیروگاه اصفهان

با توجه به نیاز نیروگاه اصفهان به آب و مشکلات کمبود آب موجود و همچنین وجود فاضلاب قابل تصفیه، طراحي تصـفيه خانـه فاضـلاب و سيسـتم تصـفيه تكميلـي جهـت استحصال پساب در راستاي توليد آب بـا اسـتاندارد مـورد نيـاز نيروگـاه اصـفهان مطـابق بـا مشخصـات درخواستي به روش EPC با امكانات حذف نوترينت ها و تصفيه تكميلي جهت حذف مواد جامد معلق و كلوئيدهاي به ظرفيت 150 ليتر بر ثانيه ضروری مي باشد.

در این پروژه شرکت پایش سیستم سپاهان علاوه بر برنامه ریزی و کنترل پروژه که با جزئیات و دقت بالا و نیز تخصیص منابع به انجام رسانید، سامانه جامع مدیریت پیمانکاران را در پروژه فعال نمود تا کلیه مکاتبات و فرایندهای ارتباطی بین ارکان پروژه (کارفرما، مشاور و پیمانکار) در بستر این سامانه انجام پذیرد.

پارس آرین آب

سامانه جامع مدیریت مشاوران پایش در شرکت مهندسین مشاور پارس آرین آب

سامانه جامع مدیریت مشاوران پایش، سیستمی است، مبتنی بر وب(اینترنت یا اینترانت) که کاملا منطبق بر فرایندهای کاری مشاوران طراحی شده است.
این سامانه با هدف تسهیل جریان های ارتباطی بین ارکان سازمان، نظارت و پیگیری بر وظایف محوله به افراد، مدیریت منابع انسانی و مناقصات، مدیریت کلان هزینه های سازمان و پروژه ها و مدیریت اسناد و مدارک ایجاد شده است.

به عبارت دیگر این سامانه، سیستم اطلاعات مدیریت پروژه و فرایندهای مشاوران می باشد که بر بستر با شیرپوینت (SharePoint) طراحی شده است.

شرکت مهندسین مشاور پارس آرین آب با رتبه یک مشاوره با سابقه حدود 20 ساله در صنعت سامانه جامع مدیریت مشاوران پایش را به طور کامل سفارشی سازی و پیاده سازی نموده است.

پیشتازان بردین

سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش در شرکت مهندسی پیشتازان بردین

سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش، سیستمی است، مبتنی بر وب(اینترنت یا اینترانت) که کاملا منطبق بر فرایندهای کاری پیمانکاران طراحی شده است.
این سامانه با هدف تسهیل جریان های ارتباطی بین ارکان سازمان، نظارت و پیگیری بر وظایف محوله به افراد، مدیریت منابع انسانی و تدارکات، مدیریت کلان هزینه های سازمان و پروژه ها و مدیریت اسناد و مدارک ایجاد شده است.

به عبارت دیگر این سامانه، سیستم اطلاعات مدیریت پروژه و فرایندهای پیمانکاران می باشد که بر بستر شیرپوینت (SharePoint) طراحی شده است.

شرکت مهندسی پیشتازان بردین با رتبه 2 پیمانکاری با پیاده سازی سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش، امکان دسترسی پروژه های شرکت در سراسر ایران به سامانه پروژه های پیمانکاری را فراهم نموده است. با بارگزاری آنلاین اطلاعات، گزارشات مدیریتی و هشدارهای مورد نیاز جهت تصمیم گیری های مدیریتی در دسترس می باشد.

مهندس طالبی سیمان سپاهان

برنامه ریزی و کنترل پروژه در پروژه احداث دپارتمان های اختلاط و بارگیر خانه تمام اتوماتیک خط 3 شرکت سیمان سپاهان

این پروژه جزو پروژه های توسعه ای شرکت سیمان سپاهان بود و هدف از آن تولید سیمان سرباره ای و نیز احداث بارگیرخانه تمام اتوماتیک بود تا در بخش بارگیرخانه به نفرات انسانی کمترین وابستگی وجود داشته باشد برای این منظور واحد جدید سیستم اختلاط جهت توليد سيمان آميخته با درصدهاي مختلف افزودني سرباره و بارگیرخانه تمام اتوماتیک با ظرفيت متناسب 240 تن بر ساعت و قابل توسعه تا 360 تن بر ساعت احداث شد.

شرکت پایش سیستم سپاهان نیز به عنوان مشاور برنامه ریزی و کنترل پروژه کارفرما این پروژه را برنامه ریزی و کنترل نمود و گزارش های مختلف زیادی را برای مدیران پروژه، مدیرعامل و هلدینگ غدیر آماده و ارائه می نمود و در نهایت با حداقل انحراف از زمان و هزینه و بالاترین کیفیت پروژه به بهره برداری رسید.

صنایع شیمیایی اصفهان

پیاده سازی سامانه مدیریت مدارک مهندسی (DCC) در صنایع شیمیایی اصفهان

شرکت صنایع شیمیایی اصفهان در راستای حل مشکل حجم انبوه مدارک مهندسی، و حذف کاغذ بازی در سازمان اقدام به پیاده سازی سامانه مدیریت مدارک مهندسی (DCC) پایش نموده است.
فرایند تهیه و تولید مدرک به همراه گردش کارهای مربوطه و مستند سازی مدارک به صورت کامل در این سامانه انجام می گردد. امکان ردیابی مدرک در هر مرحله و همچنین کارتابل اختصاصی وظایف جهت تایید مدارک از دیگر نیاز مندی های این شرکت بوده است.

سیمان نی ریز
توسعه فراگیر جاهد

برنامه ریزی و کنترل پروژه احداث خط تولید 3500 تنی سیمان  نی ریز

احداث کارخانه سیمان نی ریز به دلیل کمبود بودجه با وقفه همراه گردیده بود اما پس از تامین اعتبار حداقلی ادامه احداث کارخانه شروع گردید و شرکت پایش سیستم سپاهان به عنوان مشاور برنامه ریزی و کنترل پروژه جهت به حداقل رساندن تاخیرات و هزینه پروژه به تیم پروژه اضافه گردید و موفق شد با برنامه ریزی و کنترل پروژه کمک شایانی در راه اندازی کارخانه ایفا نماید و هم اکنون این کارخانه در حال بهره برداری می باشد.

برنامه ریزی و کنترل پروژه احداث خط تولید 3500 تنی سیمان نی ریز
شرکت بین‌المللی سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش

سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش و مشاوره برنامه ریزی و کنترل پروژه در شرکت بین‌المللی سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند

سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش، سیستمی است، مبتنی بر وب(اینترنت یا اینترانت) که کاملا منطبق بر فرایندهای کاری پیمانکاران طراحی شده است.
این سامانه با هدف تسهیل جریان های ارتباطی بین ارکان سازمان، نظارت و پیگیری بر وظایف محوله به افراد، مدیریت منابع انسانی و تدارکات، مدیریت کلان هزینه های سازمان و پروژه ها و مدیریت اسناد و مدارک ایجاد شده است.

به عبارت دیگر این سامانه، سیستم اطلاعات مدیریت پروژه و فرایندهای پیمانکاران می باشد که بر بستر شیرپوینت (SharePoint) طراحی شده است.

شرکت بین‌المللی سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند برای برخی از پروژه های ساختمانی خود از سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش استفاده نموده است و همچنین از شرکت پایش سیستم سپاهان به عنوان مشاور برنامه ریزی و کنترل پروژه در پروژه هایش استفاده می نماید.

سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش و مشاوره برنامه ریزی و کنترل پروژه
سامانه جامع مدیریت پیمانکاران پایش و مشاوره برنامه ریزی و کنترل پروژه
مجتمع صنعتی فولاد مبارکه
پیشتازان بردین

برنامه ریزی و کنترل پروژه اجرای استخر سوم ذخیره پساب مجتمع فولاد مبارکه

احداث استخر سوم ذخیره پساب مجتمع فولاد مبارکه با دیواره های خاکی با ظرفیت 2.5 میلیون متر مکعب به همراه تهیه، احداث و تجهیز ساختمان ایستگاه پمپاژ و پست برق زمینی، روشنایی، جاده سرویس، دیوارحفاظتی و دوربین مداربسته و ساخت و نصب، حمل، سندبلاست و رنگ، اجرای پایپینگ، به همراه تهیه و اجرای عایق، تست و راه اندازی و تحویل، تهیه مدارک فنی و نقشه های As Built، به صورت قرارداد PC می باشد.

در این پروژه شرکت پایش سیستم سپاهان مشاور برنامه ریزی و کنترل پروژه پیمانکار می باشد و با توجه به نیازمندی های حداکثری مجتمع فولاد مبارکه در زمینه کنترل پروژه از نرم افزار Primavera استفاده نموده است و با استانداردهای بالای مجتمع فولاد مبارکه همراه بوده است و گزارشات هفتگی و متعدد مورد نیاز کارفرما را تهیه نموده است.

سیمان عمران آریا

برنامه ریزی و کنترل پروژه احداث خط تولید 3500 تنی سیمان عمران آریا

کارخانه سیمان عمران آریا با ظرفیت 27/1 میلیون تن در سال در روستای بیدروبه از توابع اندیمشک ایجاد شد. این منطقه از نظر منابع زیرزمینی و معدنی بسیار قوی است و مجموع زیربنای احداثی کارخانه در حدود 150 هکتار است همچنین فاصله این کارخانه تا جاده ترانزیت بین المللی تنها 4 کیلومتر است و این نکته فرصت بسیار ایده آلی برای راحتی حمل محصولات این شرکت به مرکز عمده صادراتی کشور است.

انجام برنامه ریزی و کنترل پروژه کامل کارخانه تولید سیمان به دلیل وسعت و حجم بسیار زیاد کار نیاز به فعالیت های حرفه ای و نیز تخصصی دارد که این مهم توسط تیم برنامه ریزی و کنترل پروژه پایش سیستم سپاهان که تجربه در شرکت سیمان سپاهان نیز داشته است انجام پذیرفت و از نرم افزار Primavera در این پروژه استفاده نمود.

پسماند شهرداری اصفهان

برنامه ریزی و کنترل پروژه احداث خطوط 1 و 2 پردازش پسماند شهرداری اصفهان 

پروژه احداث خطوط 1 و 2 مجتمع فناوری های زیست محیطی در سال 1397 تعریف گردید و مطالعات اولیه نیز انجام گرفت، همچنین پیش بینی های لازم جهت شروع اجرایی پروژه صورت گرفت و طراحی پروژه آغاز گردید. از اواخر سال 1397 و اوایل سال 1398 پروژه وارد فاز اجرایی گردید.

با توجه به کمبود منابع مالی در این پروژه تاکید کارفرما بر استخراج جریان نقدی (Cash Flow) برای پروژه بود که این مهم با دقت بالا انجام گردید.

محصولات و خدمات پایش سیستم پایش سیستم

ما را در Facebook ، Linkedin و آپارات دنبال کنید.